bestyrelse piger

I august åbner Silkeborg igen op for endnu en storslået ildfestregatta. I år afvikles Silkeborg Ildfestregatta som en fuldmåneevent under Århus 2017 og i forbindelse hermed forventer Silkeborg Ildfestregatta et samlet besøgstal mellem 350.000 og 450.000 gæster. Succesen bag Silkeborg Ildfestregatta bæres i høj grad i mål af foreningens netværk af frivillige entusiastiske ildsjæle. 

For, at byens gæster og indbyggere også til sommerens ildfestregatta kan nyde Danmarks største folkefest i smukke og trygge rammer i Silkeborg søger vi hermed frivillige ildsjæle, der ligesom os, er villige til yde at en ekstra indsats for at fremvise Silkeborg fra sin smukkeste side.

Aktuelt kan vi tilbyde spændende praktiske opgaver indenfor sikkerhed og oprydning, samt som chauffør. Der er tale om frivillige ulønnede opgaver, men vi kan tilbyde dig at blive en del af et bredt sammensat og engageret netværk, der alle brænder for at yde en ekstra indsats for Silkeborg. Stoltheden og lysten til at gøre en forskel for at skabe gode oplevelser i Silkeborg er drivkraften i vores forening.

Har du lyst og overskud til at blive en del af vores frivillige netværk i Silkeborg Ildfestregatta hører vi gerne fra dig. Du kan kontakte os her>> og her må du gerne beskrive dig selv og dine interesseområder, hvor meget tid du kan bidrage med samt om dit engagement vil dreje sig om løsning af vigtige praktiske ad hoc opgaver eller om du er klar til at engagere dig i koordinerende opgaver på et højere ansvarsniveau.

Vi vil gøre vores bedste for at matche dine ønsker med vores opgavebehov og vi ser frem til at byde dig velkommen i vores netværk af engagerede ildsjæle.

Tak - og med venlig hilsen
Bestyrelsen for Silkeborg Turist og Regattaforening

 

Copyright © 2018 Silkeborg Turist & Regattaforening Reserved